sobota, 1 listopada 2014

Przełamując konwenanse czyli sesja międzypokoleniowa / Breaking the conventions - intergenerational photo shoot.

Jakiś czas temu usłyszałam , że znana firma pończosznicza na "A" to kocha wszystkie Kobiety a tyyyyy ?.... no , że niby ja to tak nie do końca bo wprawdzie moje Modelki są w różnych rozmiarach to jednakowoż wszystkie są młode a przecież bieliznę noszą nie tylko same młódki ale Kobiety w każdym wieku .
Prawda?  Najprawdziwsza !
Jednak w obecnym świecie reklamy Kobiety starsze reklamują co najwyżej tabletki do czyszczenia protez zębowych lub suplementy diety na pamięć :/ ... i  myślę że, gdyby ktoś odważył  się  stworzyć reklamę pieluchomajtek dla dorosłych to i tam miałyby szansę zaistnieć - zresztą, może już  są takie reklamy tylko ja , nie oglądająca telewizji o tym nie wiem....
Tak czy inaczej nawet kremy przeciwzmarszczkowe dedykowane 50+  przeważnie reklamowane są na młodziutkich buziach co w moim osobistym odczuciu, kobiety 50-cio letniej, jest niejakim przegięciem i miast mnie przekonać do zakupu budzi wewnętrzny sprzeciw bo mam wrażenie bycia nabijaną w butelkę !
Wracając jednak do meritum - temat zapadł mi w duszę tym mocniej, że moimi Klientkami są Kobiety praktycznie w każdym wieku.
Zwłaszcza ostatnio mam sporo Klientek z przedziału wiekowego 65+ które nie tylko chcą mieć nareszcie odpowiednio dobrany stanik ale też niekoniecznie ówże ma być z nieśmiertelnej trójcy bazowej.
Rozmawiając z  nimi podczas przymiarek dowiaduję się  ze są pełne życia, aktywne, dowcipne, zabawne  i...
prowadzą aktywne życie intymne !!  tak, tak ... 
Dlaczego więc pomija się je w kampaniach reklamowych jakby ich w społeczeństwie wogle nie było ?
Czy pokazanie starszej Kobiety jest czymś nagannym ?
Czy starsza Kobieta nie może mieć fajnych ciuchów, butów, torebek ?
To prawie taki sam absurd jak pokazywanie bielizny korygującej na szczupłych modelkach  (o tym napiszę następnym  razem)
I właśnie to mnie sprowokowało do stworzenia międzypokoleniowej sesji zdjęciowej  z udziałem Babci - Basi, Mamy - Gosi  i Córki - Wiktorii albo inaczej mówiąc z udziałem trzech fajnych Kobiet w różnym wieku.
Wiki już od jakiegoś czasu prezentuje moje modele. Basia i Gosia dopiero rozpoczynają tę przygodę ale, jak widać, doskonale się przy tym bawią :)
Oto one :
 zabawa  jest wprost proporcjonalna do wieku ;)

 Some time ago I heard a well-known stocking company, whose name begins with an "A" loves all the women and you?... Meaning I do not quite do, as in fact, my models represent different sizes, but they are all young, and not only young women wear lingerie, do they? True! However, in today's world of advertising older women are only present in commercials of denture cleaning tablets or memory pills. What's more, I think that if someone came up with an idea to advertise adults diapers older women would stand a chance to appear in them, too. Well, maybe that has already happened and I am not aware of that, considering the fact I do not watch tv much.
   
This way or the other even anti-wrinkle creams dedicated for women over 50 are advertised by young faces, which is, IMHO, an outrage and instead of making me want to buy the product, they cause an inner objection as I feel someone's definitely pulling my leg.

Coming back to the point - the matter etched on my memory and soul as my customers are women in practically every age. Particularly lately, there come many of 65 or more, who long for a properly fitting bra at last, but they also expect the bra to be some other than any of the three base colours.
Chatting with them, as we're fitting a bra, I get to know them as active, full of life, witty people. Why, then, are they ignored in commercials as if they weren't a part of our society? Is showing older women somehow exceptionable? Can't they have fine clothes, shoes or bags? That's almost as absurd as hiring fashion models to advertise slimming lingerie (which I am going to comment on next time, BTW).

And that is exactly what prompted me to do an intergenerational photo shoot starring a Grandma - Basia, a Mum - Gosia and a Daughter- Wiktoria, or so to speak three nice women of different ages.
Wiki has been presenting our products for a while. Basia and Gosia have just started their adventure with us, though, as you can see they are having lots of fun with it.
Here they are: as seen in the photo the degree of fun seems directly propotional to age.


 Babcia ?... i co z tego ?... wciąż piękna ....
 Grandma? ... so what? ...still beautiful...
 Mama ?... oczywiście, ale nadal atrakcyjna ....
 Mum? ...sure, but still attractive...

Córeczka ...no tak... ;D
 Daughter ...well, yes...;D

Babcią się nie jest od zawsze. Babcia była najpierw Córką, potem Mamą by dopiero stać się Babcią
Jednak ciągle, na każdym etapie życia była i jest Kobietą
Bo Kobietą się jest bez względu na wiek :)
Pozwólcie, że sparafrazuję pewien cytat:
"... kim ja jestem - ty będziesz, kim ty jesteś - ja byłam "

 You aren't a Grandma for your whole life. Grandma was a Daughter first, then a Mum only to become a Grandma.
But still, at every stage of her life she's been a Woman.
Because you are a Woman no matter how old you are :)
Let me paraphrase a quotation:
"... who I am - you will be, who you are - I was"

I na koniec moje  Kicie Szałowe w całej okazałości :)
 And to finish with - my Crazy Kitties ina all their glory :)ps. Przed sesją Basia zastrzegła : tylko się nie zdziw jak ci po tym  spadnie  sprzedaż .....
.... uważam, że nie miała racji :)

p.s. Before the shoot Basia warned: don't be surprised if your sales drop after the shoot...
... I believe she was totally wrong :)

35 komentarzy:

 1. Babcia i Mama to musiały chyba rodzić niemal w wieku niemowlęcym - tak super młodo wyglądają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję w imieniu Basi ale to są dwa pokolenia :)

   Usuń
  2. Miałam na myśli, że Babcia Mamę, a Mama Córkę musiały młodo rodzić. Kobity: super!

   Usuń
 2. Thank you so much for including beautiful women of different sizes and ages in your pictures! That's one of the reasons I like your company so much - the other reasons are your well fitting bras :) I already own 4 of them!

  Kind regards from Berlin,
  Anja

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za ten artykuł, teraz czuje się silniejszą. ..wspaniałe podejście do kobiet 50 plus.

  OdpowiedzUsuń
 4. boska sesja, a sprzedaż na pewno nie spadnie, wręcz przeciwnie! może w końcu panie wciskane w beże i biele zakupią superkolorowy stanik? dla mnie sesja jest świetna, modelki wystrzałowe i serio, ta panterka zachwyca! :-D
  precz z białymi stanikami! ;-]

  OdpowiedzUsuń
 5. ja już widziałam reklamy pieluchomajtek, ale tez z udziałem podejrzanie młodych pan :P
  dlaczego sprzedaż miałaby spaść? abstrahując od ich wieku, modelki są piękne, zadbane i pewnie budzą zazdrość w niejednej rówieśniczce.
  i czy ja dobrze zrozumiałam, ze Wiktoria jest córka "Mamy"? wyglądają raczej na siostry ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiktoria jest córką Gosi i wnuczką Basi.
   Gosia jest synową Basi
   no a Basia... to już wynika z poprzednich opisów ;)

   Usuń
  2. a jaki Gosia nosi rozmiar?

   Usuń
 6. Modelki są wszystkie świetne!
  Ja tylko z innej beczki: model w panterkę jest świetny, błagam o figi w takim rodzaju jak Nostalgia (najlepsze, jakie mam), z nieprzeźroczystym przodem i tyłem. Moją bieliznę oglądają nieznajome w szatni przed basenem, aerobikiem itd, nie przed każdym chcę świecić intymnymi częściami ciała. A komplety bardzo lubię.... Już z kilku modeli musiałam zrezygnować z powodu przeźroczystych dołów. Proszę....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję zawsze napisać do mnie maila - myślę, że w co najmniej kilku przypadkach da się zastąpić tiul jakąś nieprzezroczystą dzianiną
   Nie zawsze ale czasem na pewno. Z tym, że takie majtki nie podlegałyby ani zwrotowi ani wymianie

   Usuń
 7. Znakomity pomysł na sesję i reklamę, bielizna piękna, a modelki szałowe. Gratulacje dla wszystkich!

  OdpowiedzUsuń
 8. Sesja rewelacyjna, modelki przepiękne, bielizna super:) Imho bardzo brakuje pokazywania produktów na modelkach o różnych typach figury i w różnym wieku. W końcu produkt kierowany jest do wszystkich kobiet, bez względu na wiek czy figurę.
  Gratulacje dla całej ekipy - dla modelek za świetne pozowanie i dla producentki za odważne podejście do łamania schematów. Tak trzymać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak dla mnie rewelacja :)) W końcu ktoś kto myśli o każdej klientce nie tylko młodych i zgrabnych. Moja mama i ja jesteśmy zachwycone Pani biustonoszami, a dodatkowo cudowna reklama, gdzie nie trzeba się zastanawiać czy biust bardziej wiekowy też będzie dobrze w nich wyglądać. Modelki świetne! Mam nadzieję że inne firmy wezmą z Pani przykład. Aby tak dalej! Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 10. Fantastyczna sesja. Z pewnością sprzedaż nie spadnie, wręcz przeciwnie. Babcia ma w sobie tyle pozytywnej energii, która emanuje ze zdjęć. Fotki poprawiły mi nastrój. Ostatnio jakoś podupadłam na duchu.Siebie i moje 55 lat zaczęłam postrzegać, noooo nieciekawie. Ale przecież kocham piękną bieliznę, kocham życie, więc precz ze złymi nastrojami. Kto wie, co jeszcze przede mną dobrego. Pozdrawiam modelki i Ciebie Effuniaku. Kenna1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kenna1 jeszcze baaaardzo dużo dobrego przed Tobą a nieciekawym myślom powiedz PRECZ !!

   Usuń
 11. Przede wszystkim gratulacje dla Babci Basi! Oczywiście, dla pozostałych Pań również, ale Pani Basia wygląda tak szałowo, że większość gwiazd Hollywood powinna w tym momencie się zapłakać - jeśli tylko im botoks na to pozwoli. Inna rzecz, że patrząc na Panią Babcię, mam podejrzenia, że Córkę Gosię urodziła w przedszkolu, a i Mama Gosia rychło poszła w jej ślady.

  Effuniaku, co do pieluchomajtek - a i tu by się przydało złamać stereotypy. Nietrzymanie moczu dotyczy coraz większej liczby kobiet, które chorują na totalnie niediagnozowane lub diagnozowane zbyt późno choroby neurologiczno-urologiczne, od stwardnienia rozsianego począwszy (chociaż ono przynajmniej jest "uznane" w polityce medycznej naszego kraju). Plus do tego dochodzi jeszcze jakiś odsetek z jatrogennymi uszkodzeniami dróg moczowych. Sama "w pieluchy" weszłam, nie mając jeszcze trzydziestu lat. I właśnie teraz siedzę na Twojej stronie i zastanawiam się, jak pogodzić pieluchy z gatkami Prohibicja, które są tak cudowne, że muszę je mieć.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dear Ewa,

  I am absolutely stoked about your decision. Personally, I am sick and tired of seeing the same kind of model all the time: no older than 24, very thin, photoshopped into oblivion. (And usually their bras don't fit...)
  So I LOVE the fact that you're aiming towards more realism and diversity. Models one can identify with and love to invite for coffee and cake. :-) Already choosing different body types was –and is– a wonderful idea. The fact that you now decided on showing more age diversity, too, is absolutely fantastic. Rock on!

  By the way: when is the Effuniak corset coming out? :) And might PL Jagodzianki and Laguna be available as a CH(P) cut, too?

  Love from Germany!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. You can have them in CHP cut custom made, meaning as a special order - they will look like CHP Cappuccino.

   Usuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kicie są wspaniałe!!
  Ja mam pytanie czy staniki zapinane z przodu w rozmiarze 95F są osiągalne? Mam problem z barkiem, nie jestem w stanie sama zapiąć się na plecach. W tej chwili zapinam z przodu, przekręcam i wciskam ramiączka. Nie muszę tłumaczyć jakie są skutki. Stanik zapięty na luźno, żeby się przekręcił, a ramiączka poluzowane bo uchwyt do regulacji z tyłu. Znam wiele Pań, które mają ten problem bo z wiekiem stawy odmawiają posłuszeństwa. Może ktoś pomyśli i o nas?

  OdpowiedzUsuń
 15. Pani Ewo,

  czytalam dzisiaj artykul o bieliznie w Guardianie i w komentarzach do artykulu pojawialy sie bardzo pochlebne opinie odnosnie Pani sklepu. Pomyslalam, ze moze chcialaby Pani zamiescic linka na stronie swojego sklepu

  http://www.theguardian.com/fashion/2016/jan/21/bust-it-up-the-pleasure-and-pain-of-bra-shopping-as-an-older-woman

  A poza tym jako Polce mieszkajacej za granica "serce roscie" kiedy widze takie komentarze:

  "Polish brands are the best bras out there, thank God for Polish breasts! Ewa Michalak is my favorite (she does up to a 150cm/60" band, will gladly go up for custom, and I'm sure you can request longer straps if you need, that's probably more dependent on how high or low your breast root is on your chest wall than total height), but many have good experiences with Comexim (will do many custom alterations for free), Avocado, Samanta, Kris Line (they have very long adjusting straps, good if you have low set on your chest breasts or are just tall), all sell online, there are plenty of others (Dalia, Caprice, Greta, Gorsenia, Ava, Konrad, Ewa Bien, Only Her, Milena)."

  Gratuluje sukcesu!

  Pozdrawiam,

  Joanna

  OdpowiedzUsuń
 16. Pani Ewo,
  Czy bedą kiedyś w Pani ofercie staniki sportowe?

  OdpowiedzUsuń
 17. I am waiting for your more posts like this or related to any other informative topic.
  Datastage Training
  Dellboomi Training

  OdpowiedzUsuń
 18. Intuit Press Announcement said that at the time of March 2008, QuickBooks’ share of retail units in the industry accounting group touched 94.2 percent, according to NPD Group. QuickBooks Support Number
  In addition says more than 50,000 accountants, CPAs and self-regulating business advisers are people into the QuickBooks ProAdvisor program. In those days Brad Smith was the CEO, though former CEO Steve Bennett had almost tripled Intuit income and expanded earnings in eight years.

  OdpowiedzUsuń